Kenia

Serwis powstał przy współpracy:

Partner:

Odwiedź również:

Artykuł

Wielka „afrykańska piątka” na wyciągnięcie ręki

27.11.2018
Na równinach rezerwatów możemy zaznać spokoju i przeżyć nieziemską przygodę na łonie dzikiej natury. Dobrze zorganizowane safari zadowoli najbardziej wymagających łowców przygód.

Wielka „afrykańska piątka” to określenie obejmujące pięć gatunków dużych ssaków, które zamieszkują Afrykę. Są to afrykański słoń sawannowy, nosorożec czarny, lew, bawół afrykański i lampart.️ Kenia jest jednym z 10 krajów, gdzie żyją wszystkie zwierzęta z tej grupy. Marzeniem każdego podróżnika wybierającego się na safari jest sfotografowanie całej piątki.

Piękne parki krajobrazowe: Masai Mara, Tsavo East i Tsavo West oraz Amboseli – w każdym z nich zachwyca coś zupełnie innego, ale wszystkie gwarantują wspaniałe pejzaże, dziką przyrodę na wyciągnięcie ręki oraz w egzotykę, na każdym kroku.

Na południu Kenii, u podnóża Kilimandżaro, znajduje się park Amboseli. Absolutnymi władcami tej krainy są: słoń, lampart, bawół, lew, hiena, zebra, gazela. Tsavo to największy park narodowy Kenii, który dzieli się na dwa obszary: Tsavo West i Tsavo East. Na jego terenie żyją czerwone słonie. Można tu także obejrzeć żyrafy, zebry, lwy, bawoły, pawiany i antylopy.

Źródło: Getty Images

Niewyobrażalne widoki czekają również w parku Masai Mara, gdzie ma miejsce wielka migracja zwierząt. Żyje tu kilka gatunków antylop oraz żyrafy, bawoły, gepardy, hipopotamy, hieny, szakale, gazele, zebry, strusie, gnu i krokodyle. Adrenalinę podnosi podglądanie polujących lwów. Kenia to także świetne miejsce dla ornitologów. W parku Masai Mara żyje ponad 400 gatunków ptaków. Na safari warto jednak zabrać olejek do opalania i przede wszystkim wodę. Dużo wody!

Źródło: Getty Images

Jeśli bardziej od poszukiwania zwierząt cenimy sobie spokój na łonie natury dobrym pomysłem wydają się być więc mniejsze parki i rezerwaty, które nie są tak popularną destynacją. Park Narodowy Ruma, znany z mało popularnego gatunku antylop końskich, rozpościera po zachodniej części Kenii. W tych okolicach możemy zatrzymać się np. w Homa Bay nad jeziorem Wiktoria. Oprócz parków narodowych wrażenie robi też jezioro Nakuru w Wielkich Rowach Afrykańskich. Naukowcy oszacowali, że w okresie europejskiej zimy nad jeziorem przebywa nawet dwa miliony flamingów. Widoki są niezapomniane!

Źródło: Getty Images

Przeczytaj także

Witaj w świecie podwojonej mocy AI